Są pieniądze na zagospodarowanie skweru w Koczale

4600 złotych na zagospodarowanie skweru przy obelisku w Koczale zdobyła miejscowa grupa nieformalna „Zielono mi”. Prace ruszą jesienią. Do akcji będą zapraszani wszyscy mieszkańcy miejscowości.

Rewitalizacji poddany będzie teren zielony u zbiegu ulic: Miasteckiej, Szkolnej i Człuchowskiej.  – Chcemy tam wykonać nowe nasadzenia. Będą to drzewa, krzewy, a także inne byliny, które będą cieszyły oko mieszkańców gminy i nie tylko, bo jest to teren przy ulicach powiatowych, którymi dziennie przejeżdża wiele samochodów. Teren od dłuższego czasu jest niezagospodarowany. Została tam wykonana wycinka drzew i chcemy w tym miejscu zrobić nowe nasadzenia, aby przyszłe pokolenia mogły się cieszyć parkiem w tym miejscu – mówi Izabela Kruk, koordynatorka projektu. Prace będą realizowane jesienią. Zgodnie z założeniem projektu w akcję muszą się zaangażować także mieszkańcy. Ich wkładem do realizacji zadania będzie ich praca. Pieniądze zostały pozyskane w ramach projektu Działaj Lokalnie realizowanego przez Lokalną Grupę Działania Ziemi Człuchowskiej.

Fotografie i dźwięki są do pobrania na stronie urzędu: www.koczala.pl

Nota prawna:

Gmina Koczała jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej oraz przesyłanych w załącznikach. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.