nagłówek graficzny o treści: informacja, gminna biblioteka publiczna w koczale

Podziel się książką

Informujemy, że Gminna Biblioteka Publiczna w Koczale jako jedna z najaktywniejszych bibliotek w poprzedniej edycji akcji, dołączyła do kolejnej akcji Kinder pod tytułem „Podziel się książką”. Zachęcamy do udziału!

Więcej o akcji

Do specjalnych kartonów Kinder, które staną w bibliotece 3 listopada, zbierane będą książki dla dzieci z domowej biblioteczki, którym chcielibyście dać drugie życie. Książki zostaną następnie wysłane do małych bibliotek w całym kraju, w których brakuje takiej literatury. Każdy darczyńca otrzyma specjalny dyplom udziału w akcji oraz zaprojektowaną przez Ambasadorów zakładkę.
Biblioteka w Koczale dzięki udziałowi w akcji otrzyma pufy oraz książki z autografem, a także szansę na wieczorek autorski z jednym z Ambasadorów akcji (Michał Rusinek, Książniczki, Zofia Karaszewska lub Sylwia Stano). Im szybciej pudła zapełnią się pięknymi książeczkami, tym lepiej!

Jakie książki oddawać?

Oddawać można tylko niezniszczone i kompletne książki, dla dzieci w wieku 2 do 14 lat. Należy kierować się prostą zasadą – czy podarowałbym taką książkę przyjacielowi lub przyjaciółce? Nie przynoś książek porwanych, porysowanych lub zniszczonych.

Plakat akcji Podziel się książką. Treść: Uwaga! Zapraszamy do akcji Podziel się książką. Już od 3 listopada zbieramy książki dla dzieci i pomagamy małym bibliotekom szkolnym i publicznym. Razem pomóżmy małym bibliotekom. Dzieci wyrastają nie tylko z ubrań, ale także z książek. Co z nimi zrobić? Kinder razem z wydawnictwem Znak i bibliotekami organizuje wielką zbiórkę książek do wspólnego czytania.
Plakat akcji Podziel się książką. Treść: Co otrzymujemy, oprócz radości dzielenia się? pięć spotkań z ambasadorami Kinder dla bibliotek, które zgłoszą, że mają wypełnione kartony jako pierwsze. Trzysta sztuk małych puf do wspólnego czytania plus zestaw książek Ambasadorów z dedykacją. Każde dziecko za oddaną książkę otrzyma zakładkę zaprojektowaną przez Ambasadorów  oraz dyplom Kinder. Razem pomóżmy małym bibliotekom. Akcja trwa od 1 do 30 listopada 2020 roku.
Plakat akcji: Podziel się książką. Treść: Co masz zrobić? Od 3 do 30 listopada przynieś do biblioteki w Koczale książkę dla dzieci, której już nie potrzebujesz i chciałbyś podarować jej drugie życie. Jakie książki przynieść? Muszą to być książki dla dzieci w wieku 2 do 14 lat oraz muszą to być książki zadbane. Kieruj się zasadą: czy dałbym taką książkę przyjacielowi lub przyjaciółce? Nie przynoś książek porwanych, porysowanych, zniszczonych.

EDIT: Akcja „Podziel się książką” została przedłużona do 19 grudnia.