Światowy Dzień Ziemi w Koczale

Dzieci i dorośli, urzędnicy i pracownicy innych zakładów pracy, wezmą udział w koczalskiej akcji sprzątania świata. Gmina Koczała zachęca, aby w Światowy Dzień Ziemi do porządkowania naszej planety przyłączył się każdy.

Powszechna akcja sprzątania rozpocznie się już w piątek (21.04). – Wówczas to zarówno pracownicy zakładów pracy, które są na terenie naszej gminy, jak i uczniowie szkoły, wyjdą sprzątać teren naokoło miejsc swojego pobytu, czyli swoich zakładów pracy, czy wokół szkoły –  mówi Jolanta Sylwia Wysocka, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Koczale.

W sobotę (22.04) sprzątany będzie teren nad jeziorem Dymno. Zainteresowani przyłączeniem się do akcji, powinni przyjść na plażę już na godzinę 8.45. Tam, zanim wszyscy wyjdą w teren, odbędzie się prelekcja eksperta z Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Nowym Dworze. Samo sprzątanie terenu wokół jeziora potrwa do 12.30. Później wszyscy uczestnicy akcji zostaną zaproszeni na ognisko z kiełbaskami. Całość zakończą warsztaty edukacyjne przygotowane przez pracowników Nadleśnictwa Miastko. – Jest to akcja do której włączyć się może każdy, zarówno w piątek jak i w sobotę, gdyż po prostu chcemy, aby nasza gmina była czysta – zachęca Wysocka.

W wydarzeniu mogą wziąć udział nie tylko mieszkańcy gminy Koczała, ale także goście przebywający w tym czasie w naszym regionie.

Nota prawna:

Gmina Koczała jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej oraz przesyłanych w załącznikach. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.