Tekst: ile osób mieszka w Polsce? Odpowiedzmy na to pytanie wspólnie. Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 już od 1 kwietnia! Sprawdź na spis.gov.pl, liczymy się dla Polski! Grafika w tle: cztery osoby, wszystkie uśmiechnięte. Po lewej młoda kobieta, w środku mężczyzna w średnim wieku z dziewczynką na plecach, po prawej starszy mężczyzna. W dole logotyp Narodowego Spisu Powszechnego.

Tożsamość rachmistrza

Zgodnie z zapowiedziami już dziś, czyli 23 czerwca 2021 roku rachmistrzowie spisowi rozpoczynają przeprowadzanie wywiadów bezpośrednich. Rachmistrzowie skontaktują się z osobami, które nie spisały się samodzielnie przez internet, nie spisały się na infolinii ani nie uczestniczyły w wywiadzie telefonicznym.

Przypominamy, że nie można odmówić przekazania danych rachmistrzowi kontaktującemu się z osobami fizycznymi objętymi spisem. Udział w wywiadzie prowadzonym przez rachmistrza jest obowiązkowy.

W jaki sposób zweryfikować tożsamość rachmistrza?
  • Poprzez specjalnie przygotowaną aplikację dostępną na stronie internetowej;
  • Poprzez kontakt z infolinią spisową numerem 222799999. W pierwszej kolejności wybierz z klawiatury telefonu numer 1 – Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań,  a następnie numer 2 – weryfikacja tożsamości rachmistrza;
  • Poprzez kontakt z Gminnym Biurem Spisowym pod numerem telefonu 598574064.
Treść grafiki: Nie jesteś pewny? Pamiętaj, że zawsze możesz sprawdzić tożsamość rachmistrza! Więcej informacji na spis.gov.pl. Zdjęcie starszego mężczyzny, który z uśmiechem wskazuje na tekst. W dole logotyp Głównego Urzędu Statystycznego.